Drapaki, szelki, transportery i inne akcesoria dla kotów

Jak każdy doskonale wie, koty to indywidualiści, których niemal nie sposób okiełznać. Mówi się, że to nie Ty jesteś panem kota, tylko kot jest Twoim panem i jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy. Koty potrafią skutecznie egzekwować swoje oczekiwania, zwracając na siebie uwagę intensywnym miauczeniem i przeszkadzaniem w wykonywanych czynnościach. Niezaspokojenie kocich potrzeb może wiązać się też z przykrymi dla właścicieli konsekwencjami, takimi jak podrapane obicie foteli, zbity wazon czy pogryzienie nowych butów. Wydawać by się mogło, że posiadanie kota to udręka, jednak, mimo że chadzają własnymi ścieżkami, potrafią być prawie tak samo oddanymi towarzyszami, jak psy. To urocze istotki, które swoimi wielkimi, błyszczącymi oczami potrafią zaczarować każdego, przez co wszystkie ich przewinienia odchodzą w niepamięć. Koty, tak samo jak każde inne stworzenie, potrzebują czułości i opieki. Dlatego, z myślą o właścicielach i miłośnikach futrzastych pupili, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę akcesoriów do ich pielęgnacji. W naszym asortymencie znajdziesz niezbędne drapaki dla kota, które pozwalają uniknąć poniszczonych elementów wyposażenia domu, wartościową karmę, kuwetę i legowisko dla kota, a także szelki, dzięki którym kot może poznać świat zewnętrzny, bez niebezpieczeństwa jego ucieczki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Młody kot w domu – jak nauczyć kota korzystania z kuwety?

Zwierzę w domu jest pod pewnymi względami podobne do niemowlęcia – poznaje świat i należy je wszystkiego nauczyć. W przypadku kotów największym problemem jest nauczenia zwierzaka korzystania z kuwety. W tej kwestii ważnych jest kilka czynników, które kuweta dla kota powinna spełniać i są nimi:

  • Umieszczenie kuwety w dostępnym dla kota miejscu;
  • Wsypanie do niej odpowiedniej ilości żwirku;
  • Czyszczenie kuwety detergentami, które nie pachną intensywnie;
  • Umieszczenie kuwety w innym miejscu, niż miski z jedzeniem i piciem.

Koty, a szczególnie kocięta, są znanymi śpiochami i leniuchami. Aby nauczyć zwierzę korzystania z kuwety, warto wsadzić je do niej od razu po przebudzeniu. Czynność tę należy wykonywać także po tym, jak kot zje lub wypije oraz w momencie, gdy zaczyna się niespokojnie kręcić po mieszkaniu. Nauka ta nie trwa długo i kot szybko zaczyna samodzielnie korzystać z kuwety. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór różnego rodzaju kuwet dla kota, które z łatwością dopasujesz do wielkości swojej łazienki. Oferujemy także transportery dla kota, dzięki którym możesz zabrać pupila do weterynarza lub inne miejsce. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą akcesoriów dla ptaków, takich jak klatki dla papug.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony